Turner 820 2625 x 2650 mm - Outlet - Turnerkauppa.fi

Turner 820 2625 x 2650 mm

Alkuperäinen hinta oli: 2.499,00€.Nykyinen hinta on: 2.379,00€.


Poistomyyntitarjous

30 pv alin hinta verkkokaupassa 2499 €. Uuden vastaavan tuotteen myyntihinta 3240 €.

Turner 800-sarja Evolution nosto-ovi on loistokas paketti energiatehokkuutta, turvallisuutta, laatua ja huipputason muotoilua. Se pitää lämmöt takuulla sisällä autotallissa. Säästä lämmityskustannuksissa ja hanki aidosti energiatehokas autotallin ovi lämpökatkolla ja korkealla lämmöneristyksellä.

1 varastossa

  • Nostotapa

    Avaaja

    Avaajan lisävarusteet

    Lukitustarvikkeet

    Ilmanvaihtoventtiili

    Esiasennettuna oveen.

    Ilmanvaihtoventtiilin sijainti

    Asennuspalvelu

    Tilaa asennuspalvelu täältä

    • 45 mm paksu polyuretaanieristeinen ovi
    • 820 Leveä vaakaura
    • Puunsyykuviointi
    • Väri RAL 7035 vaaleanharmaa
    • Aukon max. mitat 2625 x 2650 mm (leveys x korkeus)
    • Vääntöjousikeventeinen
    • Ylätilantarve 215 mm
    • Takuu 10 vuotta
    • Uusi Evolution ovilamelli
    • Käyntiovi keskellä oikeankätinen
    • Huom! Nosto-ovi ei sisällä lukkoa, käyntiovi sisällä tehtaanlukon

*Ovi käy valmiille oviaukolle 2625 x 2650 mm, eikä saisi olla yhtään pienempi tai suurempi. Käyntioven yläreunan korkeus 2080 mm. Käyntioven kulkuaukon leveys 850 mm.

Käyntiovi ei sisällä magneettikosketinta, joka tarvitaan jos oveen asennetaan avaaja. Jos ovi tilataan avaajalla, on tämä huomioitu hinnassa ja toimitetaan automaattisesti mukaan. Asiakas tekee asennuksen pinta-asennuksena.

Matalanoston peräveto (lisävaruste) ylätilantarve käsikäytöllä/novoport avaajalla 115 mm ja varsiavaajalla 145 mm. Tarvitaan jos vapaa ylätila jää alle 215 mm.

Toimitusaika n. 5-10 arkipäivää.

Toimituskulut alk. 100€.

Nouto Kalajoki tai Riihimäki 0€

Avaaja toimii myös lukituslaitteena, joten ette tarvitse muita lukituksia nosto-oveenne. Jos avaaja liitetään nosto-oveen, jossa ennestään jo jokin muu mekaaninen lukitus, pitää se poistaa. Näin vältytään oven tai avaajan rikkoutumiselta.

Jos tilaan ei ole muuta käyntiä kuin automatisoitu nosto-ovi, pitää ovi varustaa ulkopuolen vapautinlukolla. Sillä saadaan ovi vapautettua käsikäytölle ulkoapäin, joka mahdollistaa pääsyn tilaan sähkökatkon aikana tai jos laitteeseen tulee jokin toimintahäiriö.

Tarjous toimituskuluista ja asennuksista koskee vain Suomeen toimitettavia tilauksia, lukuunottamatta saaristoa ja Tornio-Rovaniemi-Kuusamo linjan pohjoispuolta. Näiden toimituskuluista ja asennuksista pyydettävä tarjous erikseen.

Lisävarusteena pielitiivisteet oven omien tiivisteiden lisäksi. Pielitiivisteillä saadaan tuplatiivistys oven sivuille ja ylös, jolloin ovesta saadaan entistä tiiviimpi.
Pielitiivisteet löydät täältä.

Oven oman alatiivisteen lisäksi lisävarusteena lattiatiiviste, joka korjaa lattian epätasaisuuksia ja näin saadaan alareuna tiivistymään paremmin.
Lattiatiivisteen löydät täältä.

Lisävarusteena nosto-oven koristesaranat ja kahvat täältä.

Tilaa ovitilauksen yhteydessä ilman ylimääräisiä toimituskuluja.

Turner 800-sarjan esite
Turner 800-sarja pielikuva
Turner oviautomatiikat
Asennusohje ja asennusvideo, perävetoinen
Nosto-ovien toimitus- ja asennusehdot

Voit myös tehdä tilauksen soittamalla tai lähettämällä sähköpostia verkkokaupan ylläpitoon tai alueesi myyjälle.

Saat heiltä tarvittaessa myös lisätietoa tuotteista.

Verkkokauppa:
Teemu Hietala, 0505900974, teemu.hietala@turner.fi tai verkkokauppa@turner.fi

Keski-Pohjanmaa, Pohjois-Pohjanmaa, Kainuu, Pohjois-Karjala ja Lappi:
Paavo Holopainen, 0445639812, paavo.holopainen@turner.fi

Pohjanmaa, Etelä-Pohjanmaa, Pirkanmaa, Satakunta, Keski-Suomi, Pohjois-Savo ja Varsinais-Suomi:
Jukka Orhanen, 0405179100, jukka.orhanen@turner.fi

Uusimaa, Päijät-Häme, Kymenlaakso, Etelä-Karjala, Kanta-Häme, Etelä-Savo ja Ahvenanmaa:
Walter Korttinen, 0415465899, walter.korttinen@turner.fi